Video: Stort potentiale for digitalisering i den offentlige sektor
Københavns Kommune har spurgt 1stroke, om hvordan man med business case som værktøj kan høste gevinsterne ved digitalisering i det offentlige.
Ifølge Jimmy Kevin Pedersen og Martin J. Ernst fra 1stroke er forandringsledelse og implementering helt centralt, når gevinsterne ved en business case skal realiseres.
Se hele video-interviewet ‘Digitalisering i det offentlige‘, der bringes med tilladelse af Københavns Kommune og tager ca. 30 minutter. Så husk en kop kaffe – til gengæld får du gode tips til arbejdet med business casen.
https://www.youtube.com/watch?v=-Wr-4m5lkNY&index=1&list=PLWhIrTDkqupKdXUOsYSMydjb2y8zLUg9I
Hvis du har spørgsmål til business case og gevinstrealisering samt digitalisering i det offentlige, er du velkommen til at kontakte Ass. Partner Jimmy Kevin Pedersen på 5239 3885, Partner Martin J. Ernst på 2991 1122 eller skrive til os på info@1stroke.dk.

